Top 10 futbollistët më të pasur në Angli (FOTO LAJM)

David Beckham - 165 milionë sterlina
Wayne Rooney është futbollisti më i pasur i Premier League-s. Sulmuesi i Manchester United zotëron një pasuri prej 51 milionë sterlinash, sipas "Sunday Times Sport Rich List". Bomberi anglez le pas shokun e skuadrës Rio Ferdinand me 9 milionë më pak.

Por sipas të njëjtit burim, Rooney së bashku me bashkëshorten e tij Coleen zotëron një pasuri 13 milionë më të madhe, 64 milionë paund.

Pas tyre vijnë Owen, Giggs, Lampard dhe Gerrard, ndërsa Robin Van Persie duket se është më i "varfëri" me 12 milionë paund pasuri. /albeu.com/
Shtuar më 28/04/2013, ora 13:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori