Top 10 futbollistët U23 më të shtrenjtë (FOTO LAJM)

1. Neymar - 44 milionë sterlina
Nuk duhet të jesh i madh në moshë që të quhesh një futbollist i madh dhe për më tepër nuk duhet të jesh i madh në moshë që të vlesh miliona para. Këtë gjë e vërtetojnë më së miri edhe 10 yjet që ju sjellim në foto-galerinë e mësipërme. Edhe pse janë të gjithë nën 23-vjeç, që të gjithë vlejnë dhjetëra miliona euro.

Sipas portalit të specializuar për vlerën në merkato të futbollistëve "transfermarkt", Neymar është futbollisti U-23 më i shtrenjtë në botë. Braziliani i Barcelonës ka një vlerë merkatoje prej 44 milionë sterlinash dhe ndiqet nga Mario Gotze dhe Eden Hazard.

Premier League është e pëfaqësuarja me 4 futbollistë, më pas vjen Bundelsiga dhe Liguen I me nga 2 futbollistë dhe 2 i përkasin La Ligas. Asnjë futbollist nga Serie A. /albeu.com/
Shtuar më 28/11/2013, ora 12:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori