Top 10 golashënuesit e Champions League (FOTO LAJM)

1. Raul - 71
Të dhënat në Champions League ndryshojnë ndeshje pas ndeshjeje. Po kështu edhe golashënuesit më të mirë gjatë historisë së kompeticionit më të rëndësishëm për klube. Me golin e Lionel Messit në "Etihad Stadium" dhe me dopietën e Ibrahimoviç ndaj Bayer Leverkusen kanë ndryshuar edhe shifrat e golave në Top 10 golashënuesit e Champions-it.

Kreu mbahet ende nga Raul me 71 gola, por ylli argjentinas i Barcelonës është vetëm 5 gola më pak dhe me shumë mundësi do e kalojë legjendën spanjolle që këtë sezon. Pas tyre vjen Crisiano Ronaldo me 59 gola, ndërkohë që bobmeri i Paris Saint Germain arriti kuotën e 41 golave, po aq sa edhe ish kapiteni legjendar i Juventus, Alessandro Del Piero. /albeu.com/
Shtuar më 19/02/2014, ora 12:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori