Top 10 klubet që "pasurohen" nga televizioni (FOTO LAJM)

Barcelona - 140 milionë euro
Pëlqej
Sipas një raporti të publikuar nga "La Nueva Espana", Barcelona dhe Real Madrid janë klubet e futbollit që përfitojnë më shumë të ardhura nga të drejtat televizive në Europë.

Të dy klubet arkëtuan nga 140 milionë euro gjatë sezonit 2013-14, ndërsa pas tyre renditet Livewrpooli me 117.5 milionë përfitime.

Mes Top 10 klubeve dominojnë klubet e Premier Leagues, nga Italia është vetëm Juventusi, ndërsa Bayern Munchen nuk figuron fare. /albeu.com/
Shtuar më 27/09/2014, ora 13:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori