Top 10 sportistët më të paguar të 2013-ës (FOTO LAJM)

1. Floyd Mayweather (SHBA, Boks) 90 milionë dollarë
Duke studiuar pagat, te ardhurat, shpërblimet dhe kontratat publicitare, revista "Sports Illustrated" ka bërë një klasifikim me Top 10 sportistet më të paguar te vitit 2013-te. Duhet thënë se ajo qe bie ne sy është fakti qe gjysma e tyre janë amerikanë.

Ne vend të parë rënditet ashtu si vjet boksieri Floyd Mayweather 90 milionë dollarë të ardhura vjetore duke lënë pas basketbollistin LeBron James dhe ish futbollistin anglez David Beckham.

Ylli i Real Madrid Cristiano Ronaldo është i vetmi futbollist aktiv që është pjesë e Top 10, ndërsa Lionel Messi rënditet vetëm i 11. /albeu.com/
Shtuar më 10/10/2013, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori