Top 10 transferimet rekord në Premier League (FOTO LAJM)

Angel Di Maria (Real Madrid-Manchester United) - 75 milionë euro
Pëlqej
Angel Di Maria do të jetë së shpejti futbollist i Manchester United. Akordi mes Real Madrid dhe klubit anglez është mbyllur për shumën e 75 milionë eurove plus 5 bonuse.

Por me këtë transferim "Djajtë e Kuq" jo vetëm kryejnë transferimin më të shtrenjtë në historinë e klubit por edhe atë të të gjithë historisë së futbollit britanik.

Vendi i parë deri tani mbahej nga Fernando Torres për të cilin Chelsea pagoi plot 50 milionë sterlina për ta marrë nga Liverpooli, i ndjekur nga Andy Carroll dhe Robinho, ndërsa në listë janë edhe emra të tjerë të njohur si: Andriy Shevchenko, Juan Sebastian Veron apo Rio Ferdinand. /albeu.com/
Shtuar më 26/08/2014, ora 16:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori