Top 10 yjet që kanë fituar më shumë në futboll (FOTO LAJM)

10. Philipp Lahm

Bundesliga: 2002-03, 2005-06, 2007-
08, 2009-10, 2012-13, 2013-14, 2014-
15, 2015-16.
Kupa e Gjermanisë: 2002-03, 2005-
06, 2007-08, 2009-10, 2012-13, 2013-
14, 2015-16.
Kupa e Ligës: 2007
Superkupa e Gjermanisë: 2010, 2012
Champions: 2012-13
Superkupa e Europës: 2013
Botërori për klube: 2013
Kupa e Botës: 2014
Pikë në total: 118
Një tjetër sezon spektakolar është mbyllur në Europë, teksa janë fituar trofe të tjerë nga kampionë të mëdhenj të këtij sporti magjik.

"Daily Mail" ka publikuar një renditje me futbollistët që kanë fituar më shumë në karrierën e tyre. Në këtë "Top 10-she" mungon Cristiano Ronaldo.

Vlerësimi bëhet në pikë dhe bëhet në këtë mënyrë

Kupa e Botës- 10 pikë; Kupa interkontinentale- 9 pikë; Kupa kontinentale (Libertadores, Champions)- 8 pikë; Kampionatet- 7 pikë; UEFA- 6 pikë; Kupa- 5 pikë; Kupa të tjera- 3 pikë; Botërori për klube- 3 pikë; Kupa e Konfederatave- 3 pikë; Superkupat- 1 pikë.

Shtuar më 31/05/2016, ora 12:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori