Top 11 i javës për Eleminatoret e "Euro 2016" (FOTO LAJM)

Volkan Babacan - Turqi
Pas përfundimit të ndeshjeve eleminatore për Kampionatin Europian "France 2016" portali Goal.com ka dizenjuar edhe formacionin më të mirë të këtij raundi.

Mes 11 futbollistëve të përzgjedhur spikat Xherdan Shaqiri, i cili bëri një ndeshje shumë të mirë në sfidën mes Zvicrës dhe Estonisë (3-0).

Ndërkohë nga Grupi I, ku bën pjesë edhe Shqipëria, në Top 11 është vetëm Fabio Coentrao, autor i golit të fitores në ndeshjen Portugali-Serbi. /albeu.com/
Shtuar më 01/04/2015, ora 13:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori