Top 12 "mbretërit" e golave në 5 sezonet e fundit (FOTO LAJM)

Lionel Messi - 227 gola
Faqja "Soccer Debate" vijon të publikojë të dhëna shumë interesante rreth futbollistëve më të mirë për momentin në qarkullim dhe numrin e golave që kanë mundur të shënojnë gjatë pesë sezoneve të fundit në kampionatet respektive. Por cilët janë ata?

Sigurisht që vendi i parë nuk mund ti takonte tjetër kujt përveçse Lionel Messit. Ylli argjentinas i Barcelonës në 5 sezonet e fundit ka shënuar plot 227 gola. Pas tij vjen ylli portugez i Real Madrid Cristiano Ronaldo me 26 gola më pak, ndërsa surpiza i përket Antonio Di Natales. Sulmuesi veteran i Udineses rënditet në vendin e tretë me 115 gola duke lënë pas emra si: Ibrahimoviç, Cavani, Rooney etj. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2013, ora 15:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori