Top 15 "nuhatësit" e golave (FOTO LAJM)

Diego Milito - Inter
Milito
Ata janë nuhatës shumë të mirë të zonës së rreptësisë dhe mjeshtër të golave. Shumëkush i quan "qylaxhinjë" por kjo është detyra e tyre: të kthejnë në gol çdo rast që iu paraqitet. Dhe për këtë ata janë më të mirët. Një pakujdesi e mbrojtjes kundërshtare dhe ata janë gati të ndëshkojnë.

"Sulmues rrace" quhen në gjuhën e futbollit pavarësisht se pjesa më e madhe e tyre nuk shquhen për klas apo teknikë të lartë. Shumë pak prej tyre mund të jenë në gjëndje të marrin topin jashtë zone dhe të depërtojnë brënda saj duke shënuar pasi zona e tyre e veprimit është brënda zonës kundërshtare ku detyra e tyre është të shtyjnë topin drejt rrjetës.

Portali Albeu ka bërë një listim të disa prej këtyre sulmuesve duke i quajtur "nuhatësit e golave" pasi kanë një dhunti tejet të veçantë para portës: gjakftohtë, të saktë dhe tejet dinak. /albeu.com/
Shtuar më 25/09/2012, ora 11:05
il Capitano
e Martë 25 Shtator 2012, Ora 14:33
un do ti shtoja dhe Mario Gomez dhe Chicharitooooo
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori