Top 17 "9"-at e historisë së Barçës (FOTO LAJM)

Lionel Messi
Barcelona kërkon një bomber të vërtetë. Sipas "Mundo Deportivo", trajneri blaugrana Martino, pasi ka gjetur modulin e duhur taktik, po mendon ti kërkojë klubit një përforcim gjatë merkatos së janarit dhe si dhuratë kërkon një sulmues me peshë. Ideali do të ishte një lojtar me shumë eksperiencë dhe tejet i aftë përpara portës, që nuk pretendon vendin e titullarit dhe të jetë efikas në çdo moment.

E përditshmja sportive katalanase "El Mundo Deportivo" në një speciale të saj ka publikuar 17 emrat futbollistëtsh që kanë veshur fanellën katalanase, të cilët sipas saj, janë "9" më të mira të historisë së Barcelonës.

Në Top 10 gjejmë emra të njohur të viteve të fundit si: Messi, Eto'o, Ronaldo, Kluivert apo edhe Romario. /albeu.com/
Shtuar më 09/10/2013, ora 18:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori