Top 17 më të urryerit në futboll (FOTO LAJM)

Cristiano Ronaldo: Blerja më e shtrenjtë në histori, një nga futbollistët më të mirë në botë për momentin, por pa diskutim një lojtar me karakter problematik. Ai mund të adhurohet nga qindra mijëra fansa në gjithë botën, por ka shumë të tjerë që e urrejnë. Tifozët e Barcelonës e kanë “armikun” kryesor. Gjestet e tij kur shënon, mendjemadhësia e arroganca, janë tipare që i shtyjnë shumë sportdashës që të mos e kenë qejf. Deklarata e tij: “jam i bukur, i suksesshëm dhe i talentuar, ndaj më urrejnë”, thjesht e shtoi numrin e të pakënaqurve.


Futbollistë të suksesshëm dhe të urryer. Transferime mes klubeve rivale, si Figo apo Luis Enrique, lojtarë që simulojnë shumë si Busquets, "vrasës" në ndërhyrje si Alfaro, Pepe apo Materazzi, por edhe tradhtarë si John Terry dhe Ashley Cole.

Ja cilët janë futbollistët që kanë krijuar më shumë armiqësi mes tifozëve. /albeu.com/
Shtuar më 27/11/2013, ora 17:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori