"Topi i Artë", gjithçka mbi 3 finalistët (FOTO LAJM)

Lionel Messi - Rosario (ARG) 24.5.1987; 1,69 m; 67 kg; La Liga: 58 gola dhe 13 asiste; Kupa e Mbretit: 5 gola dhe 4 asiste; Champions League: 13 gola dhe 4 asiste; Superkupa: 2 gola; Argjentina: 12 gola
Sot në 19:00 në Zyrih të Zvicrës do të nisë mbrëmja gala në të cilën do të mësohet edhe fituesi i edicionit 2012 të "Topi i Artë". Messi, Ronaldo apo Iniesta? Cili do të kurorëzohet futbollisti më i mirë i vitit? Të gjitha këto do mësohen sonte në mbrëmje në Zvicër por më parë le të njihemi me ecurinë e të tre finalistëve gjatë vitit 2012 në të gjitha kompeticionet zyrtare.

Sa gola kanë shënuar në La Liga, Champions League, Coppa Del Rey, Superkupë apo me kombëtaret të tre futbollistët?

Të gjitha këto i mësoni në foto-galerinë e mësipërme.../albeu.com/
Shtuar më 07/01/2013, ora 12:05
sabri dusha koplik
e Hënë 7 Janar 2013, Ora 12:27
ska nevoj per votim mesi eshte si Berisha
saimon
e Hënë 7 Janar 2013, Ora 15:03
Lionel Messi do marri "Topi i Arte".
Melita Devole
e Hënë 7 Janar 2013, Ora 15:55
Eshte Lionel Mesi ai qe e meriton topin e arte jemi te lumtur qe jetojme ne epoken e tij.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori