Tottenham, revolucion në 12 muaj (FOTO LAJM)

Hugo Lloris
Gareth Bale mund të quhet tashmë një futbollist i Real Madrid. Madrilenët dhe Tottenham gjetën akordin për 93 milionë sterlina për transferimin e uellsianit në "Santiago Bernabeu" dhe tashmë skuadra londineze po kërkon përforcime të tjera në mënyrë që largimi i 24-vjeçarit të mos ndjehet aspak. Përveç blerjeve të Soldado, Paulinho, Capoue dhe Chadli, "Spurs" kërkojnë të sjellin në "White Hart Lane" edhe emra të tjerë të spikatur si: Willian, Lamela dhe Coentrao.

Të shtatë lojtarët në total kushtojnë 117 milionë, (Lamela dhe Willian 60 milionë) më shumë se çfarë do të përfitojnë nga Bale duke ndërtuar një ekip simpatik dhe kompetitiv, i cili do ti fuste frikën çdo kundërshtari në Premier League dhe jo vetëm.

Kur Andres Villas Boas mori drejtimin e "Gjelave" të Londrës sezonin e shkuar kishte një ekip krejt tjetër, ndërsa të shtunën përballë Swansea duket se do të ketë një ekip plotësisht të rinovuar. /albeu.com/

Shtuar më 21/08/2013, ora 18:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori