Trajnerët italianë, "kampionë" të merkatos (FOTO LAJM)

Roberto Mancini - Man.City
Hulk dhe Witsel kanë qënë dy superblerjet e merkatos së verës e cila ka qënë shumë larg Italisë por që gjithsesi ka patur pak aromë Italie brënda saj. Sepse në fund të fundit, trajnerët që kanë bërë blerjet më të mëdha dhe më të shtrenjta gjatë kësaj vere kanë qënë italianë.

Roberto Di Matteo, trajner italian i Chelsea afroi në skuadër dy supertalente: Oscar dhe Hazard duke shpenzuar një shumë të madhe.

Edhe trajnerë të tjerë italianë në Europë si: Carlo Ancelotti, Roberto Mancini apo edhe Luciano Spalletti, kanë qënë në të vërtetë kampionë të vërtetë të kësaj merkatoje. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2012, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori