U dukej qesharake statuja e Ronaldos? Shikoni këtë të Maradonas dhe do qeshin me lot (FOTO & VIDEO)
Pëlqej
Diego Armando Maradona ishte i ftuar në Kalkuta të Indinsë për të përuruar statujën e tij prej bronzi, tre metra të lartë, që kujton momentin kur El Pide de Oro ngriti lart Kupën e Botës në vitin 1986 në Meksikë.

Por sikurse në rastin e statujës së Cristiano Ronaldo, lë shumë vend për diskutim ngjashmëria e veprës me pamjen e atëhershmne të legjendës së futbollit.

Vetëm Maradona, i ftuar për të zbuluar këtë statuë, u surprizua kur e pa për herë të parë.

Komentet në rrjetet sociale kanë qenë të shumta, pasi vënë në diskutim cilësinë e portretit të Maradonës. /albeu.com/
U dukej qesharake statuja e Ronaldos? Shikoni këtë të Maradonas dhe do qeshin me lot (FOTO & VIDEO)

Shtuar më 12/12/2017, ora 11:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori