UEFA bën publik emrat e futbollistë të nominuar për "Lojtarin e Vitit" (FOTO LAJM)

UEFA ka bërë të ditur emrat e tre futbollistëve që do të garojnë për çmimin e ‘Lojtarit të Vitit’ në Evropë.

Të nominuarit janë në rradhët e Bayern Munchen, Manchester City-t PSG-së dhe Atletico Madridit.

Çmimet e UEFA do të ndahen në ceremoninë e shortit të Ligës së Kampionëve, që mbahet më 1 tetor.

Më poshtë lista me nga 3 lojtarët e nominuar, për çdo pozicion.
Shtuar më 23/09/2020, ora 13:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori