UEFA: Formacioni i javës në Champions (FOTO LAJM)

ABBIATI - Milan
Pëlqej
Kjo javë në Champions League ka qënë me të vërtetë spektakolare dhe me shumë gola. Ekipe të mëdha si Real Madrid, Barcelona, Bayern Munchen, Borussia Dortmund etj kanë arritur të fitojnë duke hedhur hapa të sigurtë drejt kualifikimit për në fazën tjetër, ndërsa Juventus surpizoi teksa barazoi me Galatasaray në "Juventus Stadium".

Fitore surpizë edhe për Olympiakos, që mposhti 0-3 në Belgjikë Anderlechtin dhe ku heroi i ndeshjes ishte Mitroglou.

Pas publikimit të formacionit më të mirë të javës nga disa portale apo gazeta sportive në të gjithë Europën vjen edhe formacioni i javës sipas qeverisë europiane të futbollit, UEFA.

Ekipi është vendosur në skemën taktike (3-4-3) dhe gjithçka është bazuar në atë çfarë këta 11 lojtarë kanë dhënë në fushën e lojës dhe ndikimi i tyre në arritjen e rezultatit të skuadrës. /albeu.com/

Shtuar më 04/10/2013, ora 13:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori