Vajzat me gjysmë të zhveshura dhe pelerina të kuqe pushtojnë Parisin (FOTO LAJM)

Protestat në Francë po marrin dimension tjetër, kështu po ndodh edhe me ngjyrën.

Nëse më parë "jelekëverdhët" kërkonin ulje të çmimit të karburanteve, tashmë në protesta kërkohet më shumë liri dhe sigurisht kërkesat janë shoqëruar edhe me ndryshim të ngjyrave.

"Jelekëverdhëve" i janë shtuar edhe ngjyrat e kuqe të Marianës, simbolit të lirisë dhe rezistencës në Francë. Imazhi i saj vjen që prej periudhës së Revoulcionit Francez.

Vajza gjysmë të zhveshura dhe me vello të kuqe janë duke qarkulluar rrugëve të Parisit duke risjellë në vëmendje ngjarjet e Revolucionit në Francë disa shekuj më parë. /albeu.com/

Shtuar më 15/12/2018, ora 16:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori