"World Soccer": Messi, futbollisti i vitit (FOTO LAJM)

Lionel Messi - 47,33 %
Revista sportive "World Soccer" ka shpallur Lionel Messin si "Futbollistin më të mirë", Vicente Del Bosque si trajnerin më të mirë dhe Spanjën si skuadrën më të mirë të vitit 2012.

Argjentinasi i Barcelonës ka marrë 47,33% të votave, duke lënë pas Cristiano Ronaldon me 19,01% dhe Andres Iniestën me 9,77%. Votat janë dhënë nga tifozët dhe një juri e specializuar.

Kjo është hera e tretë që Messi përzgjidhet lojtari më i mirë i vitit nga kjo revistë që i dedikohet futbollit. /albeu.com/
Shtuar më 14/12/2012, ora 18:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori