Yjet që i mungojnë Champions League-s (FOTO LAJM)

Radamel Falcao - Atl.Madrid
Sot starton sezoni i ri i kompeticionit më të rëndësishëm për klube në Europë, Uefa Champions League. Turneu më prestigjoz i kontinentit fillon sot në mbrëmje me ndeshjet e para në fazën e grupeve dhe deri në finalen e Wembley në majin e 2013-ës do të kemi mundësinë të shohim spektaklin dhe emocionet që të dhuron "ajka" e futbollit botëror.

Por ashtu si në sezonet e mëparshme, Champions League nuk do të ketë në garat e saj disa prej emrave të mëdhenjë të futbollit europian dhe jo vetëm dhe bashkë me ta edhe futbollistë të klasit botëror, të cilët do ti shtonin më shumë bukurinë këtij turneu.

Portali Albeu ka hartuar një listë me 11 futbollistë të famshëm të cilët nuk mund të jenë pjesë e Champions League këtë sezon. Gjithsesi, Europa League duhet të jetë shumë e lumtur që lojtarë të këtij kalibri do të jenë pjesë e saj për disa muaj me rradhë. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2012, ora 10:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori