Chiellini gjatë ndeshjes i kërkoi fanellën Grezdas
Eros Grezda zhvilloi një ndeshje të shkëlqyer, ndërsa për pak nuk ndëshkoi edhe portierin legjendar të Italisë, Gianluigi Buffon.

Trajneri më ka besuar dhe jam munduar t’ia shpërblej me paraqitjet në fushë. Jam në formë të mirë dhe sot u mundova të befasoj Buffonin, por nuk pata fat. Preferoj më shumë të luaj në krah, por jam gati të sakrifikohem ku të ketë nevojë trajneri”, deklaroi sulmuesi.

Grezda vuri në vështirësi edhe një mbrojtës të madh si Giorgio Chiellini, i cili nxitoi t’i ndërrojë bluzën me gjakovarin, në përfundim të ndeshjes. /albeu.com /
Shtuar më 10/10/2017, ora 09:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori