De Biasi: Mallkim! Duka nuk më la të drejtoja Italinë
Pëlqej
Për ish-trajnerin e Shqipërise, Ganni De Biasin duket se kombëtaret e futbollist janë shndërruar në mallkim për të.

Që prej largimit nga Shaqipëria ai nuk ka mundur te jëtë konstant si trajner i ndonjë kombëtarje.

Së fundmi në një intervistë të gjatë për Gazzetta Dello Sport, De Biasi tregon sesi Armando Duka nuk e lejoi të merrte drejtimin e Italisë, ndërsa Boniek e “mashtroi” në momentin e fundit.

“Është një histori që nis më herët. Jam kontaktuar nga Boniek pëpara se ai të zgjidhte Naëalkan, trajnerin që ishte në Botëror. Ishte viti 2013, por isha në kontratë me Shqipërinë, ndaj nuk mund të bëhej asgjë. Zibi (Boniek) u bë i gjallë pak javë më parë, për të zëvendësuar pikërisht Naëalka. Një ditë u ndjeva trajner i Polonisë, kur Boniek më la takim në Romë për të përcakuar detajet. Kisha përgatitur edhe kostumin që do të vishja. Por Boniek nuk u ndje më dhe nga shtypi mësova që kishte zgjedhur një tjetër, për këtë më vjen keq. Zibi sigurisht që do të bëjë zgjedhjet që dëshiron, por në këtë rast ose nuk është shpjeguar mirë, ose unë nuk e kam kuptuar. Nuk kam asnjë pishman, por është hera e dytë që më ikën nga duart një kombëtare. Në 2016-ën presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit nuk më la të pasoja Conten tek Italia. Duhet të jetë mallkim”, tregon ai. /albeu.com/
Shtuar më 03/08/2018, ora 09:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori