FNSH blindon Sarandën, nisin kërkimet për "Eskobarin e Ballkanit"
De Biasi merr mësim nga Getafe
Pëlqej
Alavesi i Giani De Biasitka pësuar një tjetër humbje. Skuadra e drejtuar nga ish trajneri i kombëtares shqiptare u mposht keqazi në transfertën madrilène përballë Getafes me rezultatin 4-1.

Për De Biasin kjo ishte humbja e 4-t në La Liga në 6 takime me skuadrën baske në të cilat ka marrë edhe 2 fitore. Në Coliseum Alfonso Perez, vendasit e panë veten në avantazh të dyfishtë në harkun e 9 minutave falë golave të Bergarës dhe Molinës. Në pjesën e dytë Getafe shënoi dhe 2 herë të tjera me anë të Angel.

Golin e nderit për Alaves e realizoi Santos në të 81-tën. Me këtë humbje skuadra e De Biasit mbetet në vendin e 18-të të Primera Division në kuotën e 6 pikëve. /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2017, ora 15:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori