E BUJSHME/ Strakosha mbi Buffonin, Donnarumma as që krahasohet me shqiptarin
Portieri shqiptar, Thomas Strakosha është tashmë një lider tek Lazio. Vlerësimet nuk kanë munguar nga mediat ndërkombëtare dhe më i fundit vjen nga e përditshmja prestigjoze italiane, “Corriere dello sport”.

Në një klasifikim të bazuar në statistika, në 10 portierët që kanë mesataren më të lartë të pritjeve, shqiptari mban vendin e dytë me 3.1 pritje për ndeshje, bëhet fjalë për ndërhyrje që vlerësohen si gola. Klasifikimit kryesohet nga Allison Becker, ndërsa pas Strakoshas vjen ish-portieri i Beneventos, Vid Belec.

Në vemnd të 4-t renditet, Buffon, ndërsa në 10 më të mirët mungon Ganluiggi Donnarumma./albeu.com/
Shtuar më 10/03/2018, ora 15:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori