Fanella e Kombëtares me firmat e lojtarëve shitet me shifër rekord në ankand
“Help them Groë” ka nxjerrë në ankand bluzen e Kombëtares së firmosur nga futbollistët.

Kjo është një iniciativë e 6 vajzave shqiptare që dërgojnë lodra dhe libra për kopshtet shtetërore në Shqipëri dhe Kosovë. Ankandi u zhvillua gjatë një mbrëmjeje bamirësie për të mbledhur fonde për transportin e lodrave në kopshtet Shtetërore. Fanella e kombëtares u shit per nje çmim marremendes £750 dhe u ble nga një tifoz i kombëtares kuqezi që jeton në Londër.

Rekordi i mëparshëm i shitjes në ankand të fanelle ka qenë 500 euro ndërsa rekordi i ri është 850 euro./albeu.com/
Shtuar më 23/03/2018, ora 16:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori