Gashi: Krenar që zgjodha Shqipërinë
Pëlqej
Shkëlzen Gashi është njeriu i momentit në kampionatin zviceran, ndaj edhe mediat nuk lodhen së kërkuari intervista me këtë të fundit. Madje heraherës edhe duke e thumbuar, për shkak se lojtari, mes Zvicrës dhe Shqipërisë, zgjodhi të mbronte ngjyrat kuqezi.

Në një interviste për të përditshmen prestigjioze “Blick”, Gashi jo vetëm që saktëson që nuk është penduar që luan për Shqipërinë, por edhe injoron në një farë mënyre Botërorin. Ai thekson se do të kishte dashur të kishte qenë në Brazil, por vetëm me fanellën kuqezi.

Jeni rritur në Zvicër, por luani për Shqipërinë. Mos ndoshta morët më shumë nga ç’duhej vendimin në lidhje me Kombëtaren?
Vendosa në një moment të caktuar?.

"Tani jam i kënaqur me veten time dhe normalisht nuk mund të bëj kthim prapa".

Jeni bërë pishman për atë vendim? "Jo, dhe jam krenar që luaj për Kombëtaren e Shqipërisë". /albeu.com/


Shtuar më 27/08/2014, ora 13:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori