Ja çfarë rezervon Grupi G për mbrëmjen e sotme, ku është dhe Shqipëria
Pëlqej
Spanja dhe Italia pasi ndanë “hesapet” me përplasjen direkte të “Santiago Bernabeut”, e fituar 3-0 nga “La Roja” do t’i luajnë ndeshjet e fundit për të ruajtur pozicionet aktualë në Grupin G kualifikues, ku bën pjesë edhe Shqipëria.

Përfaqësuesja iberike, e drejtuar nga Lopetegui ka një përballje formale me Lihtenshtejnin, kundërshtar me të cilin mund të përmirësojë ndjeshëm golaverazhin. Ndërsakaltrit presin në “Mapei Stadium” Izraelin, më synimin për të blinduar vendin e dytë.

Kombëtarja jonë nga ana tjetër nga kryesfidën e ketij grumbullimi atë me Maqedoninë. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2017, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori