Kombëtarja, ja lista për dy ndeshjet e fundit (FOTO LAJM)

Pëlqej
Tekniku italian i kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, ka publikuar gjatë ditës së diel emrat e të grumbulluarve për dy sfidat e fundit të mbetura për kualifikueset e Botërorit 2014 në Brazil.

Shqipëria gjendet në vendin e parafundit të renditjes, me 10 pikë të grumbulluara, pas 3 fitoreve, 1 barazimi dhe 4 humbjesh, ku më të fundit janë ato të regjistruara ndaj Sllovenisë dhe Islandës, të cilat na hoqën përfundimisht shpresat për kualifikimin në Botëror.

Kundërshtari i radhës, Zvicra, gjendet në kuotën e 18 pikëve, ndërsa Qipro ka vetëm 4 pikë të grumbulluara. /albeu.com/

Ja lista e plotë:

Portierë

Samir Ujkani (Palermo)
Etrit Berisha (Lazio)
Orges Shehi (Skënderbeu)

Mbrojtës

Admir Teli (Karabak)
Lorik Cana (Lazio)
Andi Lila (PAS Janina)
Loret Sadiku (Helsingborg)
Renato Arapi (Skënderbeu)
Mërgim Mavraj (Greuther Furth)
Ermir Lenjani (St Gallen)
Armend Dallku (Vorskla Poltava)
Tefik Osmani (Teuta) (bashkohet më 12 tetor)

Mesfushorë

Jurgen Gjasula (Litex Lovech)
Ergys Kace (PAOK Selanik)
Odise Roshi (FSV Frankfurt)
Migjen Basha (Torino)
Ansi Agolli (Karabak)
Jahmir Hyka (Luzern)
Ervin Bulku (Sepahan)
Valdet Rama (Valladolid)
Emilian Vila (PAS Giannina) (bashkohet më 12 tetor)
Sabien Lilaj (Skënderbeu) (bashkohet më 12 tetor)
Alban Meha (Paderborn) (bashkohet më 12 tetor)

Sulmues

Bekim Balaj (Jagiellonia)
Amir Abrash (Grasshopers)
Shkelzen Gashi (Grasshopers)
Hamdi Salihi (Jiangsu Sainty)
Agon Mehmeti (Olhanense)
Shtuar më 06/10/2013, ora 20:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori