Mavraj me shokë tentohen të sulmohen keq nga tifozët pas humbjes së 10-të radhazi
Dje, Hamburg ku luan edhe mbrojtësi shqiptar Mërgim Mavraj humbi kundër Bayer Leverkusenit me rezultatin 2-1 dhe e çoi nw 200 numrin e humbjeve në Bundesliga.

Hamburg humbi sërish dhe durimi sosi. Pas vërshëllimës finale të gjyqtarit të ndeshjes Hamburg-Leverkusen, tifozët vendas tentojnë të hyjnë në fushë për të nxjerrë inatin ndaj lojtarëve të skuadrës së tyre.

Forcat e rendit ndalojnë mësymjen duke përdorur edhe qentë e policisë. 40 minuta pas kësaj, tifozët e Hamburg nuk u dorëzuan, por tentuan edhe një herë të sulmonin lojtarët e ekipit të tyre.

Këtë herë, tifozët e irrituar tentuan të hynin në korridoret e brendshme të stadiumit, përmes një platforme të impiantit. Por, përsëri pa sukses, për fat, sepse edhe një herë, forcat e rendit ndërhynë duke ndalur në kohë 60 tifozët e Hamburgut./albeu.com/
Shtuar më 18/02/2018, ora 09:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori