Ndeshja me Andorrën, formacioni i mundshëm i Shqipërisë
Shqipëria do të luaj sot në mbrëmje takimin e parafundit eleminatorë "Euro 2020" kundër Andorrës në stadiumin "Elbasan Arena".

Trajneri Edoardo Reja i kushtëzuar nga dëmtimet dhe mungesat me shumë gjasa do ti qëndrojë besnik modulit 3-5-2. Në portën Thomas Strakosha. Në prapavijë Ismajli, Gjimshiti dhe Veseli. Në mesfushë nga krahët Roshi e Memolla, në qendër Bare, Ramadani dhe Ndoj.

Në majën e sulmit pas mungesës së Sadikut dhe Cikalleshit do të luajnë Manaj dhe debutuesi Kamberi. Ky të paktën është formacioni i mundshëm duke iu referuar edhe taktikave që ka përdorur Reja gjatë këtyre ditëve në stërvitje.
Shtuar më 14/11/2019, ora 08:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori