Portugali-Shqipëri, Bento le jashtë Ronaldon
Pëlqej
Portugalia nuk do ta ketë në dispozicion yllin dhe kapitenin e saj Cristiano Ronaldon për ndeshjen kundër Shqipërisë, më 7 shtator, e vlefshme për Eliminatorret e "Euro 2016". Tekniku luzitan Paulo Bento ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për takimin me kuqezinjtë dhe në të nuk figuron emri i "Topit të Artë", me arsyetimin se ai nuk është në formë të mirë fizike, shkruan e përditshmja portugeze "A Bola".

Një lajm shumë i mirë për Kombëtaren dhe Gianni De Biasin por nuk e dimë a është i tillë për tifozët që do e dëshironin asin e Real Madrid në fushën e lojës. /albeu.com/


Ja lista e plotë:

Portierë: Eduardo, Rui Patricio, Anthony Lopes.

Mbrojtës: Joao Pereira, Ruben Vezo, Andre Almeida, Fabio Coentrao, Pepe, Antunes, Ricardo Costa, Neto.

Mesfushorë: William Carvalho, Adrien Silva, Miguel Veloso, Raul Meireles, Joao Moutinho, Andre Gomes, Pedro Tiba.

Sulmues: Nani, Vieirinha, Bruma, Eder, Ivan Cavaleiro, Ricardo Horta.
Shtuar më 29/08/2014, ora 16:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori