Portugali-Shqipëri nëpërmjet shifrave
Portugali-Shqipëri është ndeshja e parë për Eliminatoret e kampionatit Europian "France 2016", Grupi I. Në renditjen e përgjithshme të FIFA-s, ekipi luzitan renditet në vendin e 11 me 1152 pikë, ndërsa Kombëtarja kuqezi në vendin e 70 me 437 pikë.

Ndeshje zyrtare të luajtura në total mes Portugalisë dhe Shqipërisë janë katër, të cilat janë zhvilluar për Kampionatet Botërorë "France 98" dhe "Afrika e Jugut 2010". /albeu.com/

Ja përballjet Shqipëri-Portugali

Shqipëri-Portugali 0-3. Tiranë më 09.10.1996. Golat (Figo, Helder, Rui Costa).

Portugali-Shqipëri 2-0. Porto më 07.06.1997 në Porto. Golat (Joao Pinto dhe Luis Figo).

Portugali-Shqiperi 0-0. Braga më 15.10.2008.

Shqipëri-Portugali 1-2. Tiranë 06.06.2009. Golat (Bogdani, Hugo Almeida dhe Bruno Alves).

Portugali–Shqipëri 5-3. Lisbonë më 11.10.2003. Goalt (Figo, Aliaj, Tare, Simao, Rui Costa, Pauleta, Aliaj, Miguel).
Shtuar më 04/09/2014, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori