Shpërthen Kapllani, dopietë në Gjermani
Pëlqej
Pas Adnan Januzaj një tjetër shqiptar shkëlqen në arenën europiane të futbollit. Edhe pse në një moshë relativisht të madhe sulmuesi shqiptar Edomond Kapllani nuk e ka harruar nuhatjen e golit. Bomberi i kombëtares kuqezi ka shënuar dy gola në fitoren e sotme 3-1 të FSV Frankfurt përballë Aue, e vlefshme për Bundesliga II.

Golat e Kapllanit erdhën në minutat 15 dhe 30, ndërsa skuadra e tij me këtë fitore ngjitet në kuotën e 15 pikëve pas 10 javëve kampionat. /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2013, ora 16:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori