Shqipëri-Danimarkë arbitrohet nga Viktor Kassai
Eshtë 39-vjeçari Viktor Kassai arbitri i përzgjedhur për të drejtuar ndeshjen e parë të kombëtares kuqezi në "Elbasan Arena". Për sfidën ndaj Danimarkës, Kassai do të jetë për here të parë edhe arbitër që gjykon një ndeshje për Shqipërinë pasi nuk e ka bërë kurrë më parë në karrierën e tij të pasur si arbiter.

Kassai pati kulmin e tij në vitin 2011 teksa drejtoi finalen e Champions League mes Barcelonës dhe Manchester United, të fituar nga katalanasit e Pep Guardiolës.

Ndeshja e fundit e drejtuar prej tij është ajo playoff në Champions League mes Celtic dhe Maribor të fituar prej sllovenëve 1-0. /albeu.com/
Shtuar më 09/10/2014, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori