Shqipëria thyen dy rekorde që në debutim
Shqipëria nuk pëson vetëm humbje, por thyen edhe rekorde që në sfidën e parë debutuese.

Lorik Cana është futur në historinë e Kampionatit Evropian, por këtë për keq. Kapiteni u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 36-të dhe kështu u bë lojtari me kartonin e pestë më të shpejtë të kuq në histori e këtij kompeticioni.

Një rekord aspak pozitive arriti edhe Ergys Kaçe, edhe ky për shkak kartoni. Kaçe u ndëshkua me karton të verdhë pas 81 sekondash lojë, duke u bërë lojtari që është ndëshkuar më shpejtë që nga Evropiani i vitit 2008.
Shtuar më 11/06/2016, ora 18:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori