Shqiptarit të Milanit i mjaftojnë vetëm 30 sekonda për të gjetur golin
Vetëm 30 sekonda i kanë mjaftuar sulmuesi shqiptar Ismet Sinani, për të gjetur rrugën e rrjetës.

Ai rezultoi në heroin e Milanit të Primaverës në ndeshjen e kampionatit ndaj Sasuolos. Sinani e nisi ndeshjen nga stoli i rezervave dhe u hodh në fushën e lojës në minutën e 84-t, ku pas 30 sekondash gjeti golin.

Milani arriti ta fitonte sfidën me rezultatin 2-1, ku goli i sulmuesit shqiptar rezultoi tepër vendimtar. Me triumfin e sotëm, kuqezinjtë u ngjitën në vendin e 4-t, ndërsa 19-vjeçari tregoi se ka një të ardhme tepër premtuese dhe ëndërron një vend te ekipi i parë./albeu.com/
Shtuar më 21/01/2018, ora 11:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori