Zhgënjyese, Shqipëria zbret dy vende nga lista e FIFA-s
Pëlqej
Kombëtarja e Shqipërisë ka bërë dy paraqitje mjaftë të dobëta në fazën parapërgatitore të "Rusia 2018".

Konkretisht pas dy humbjeve të thella rradhazi kundër Kosovës dhe Ukrainës, Kombëtarja shqiptare ka rënë dy pozizione më poshtë në rankimin për kombëtaret nga FIFA.

Sipas FIFA-s, në ranglistën e re Shqipëria ka humbur dy vende nga pozicionimi në vend të 56, ajo tani është e 58-ta.

Ndorkohë Kombëtarja e Kosovës është ngjtru 11 vende më lartë nga ku ishte para përballjes me Shqipërinë. /albeu.com/

Shtuar më 07/06/2018, ora 11:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori