Angli-Kosovë, do të luhet në një stadium të vogël
Është marrë ditën e sotme vendimi zyrtar mbi impiantin ku do të zhvillohet ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës për eleminatoret Euro 2020, shkruan Albeu.com.

Nuk do të jetë stadiumi mitik "Wembly", por ndeshja do të zhvillohet në "St Mary", në këtë impiant zhvillon ndeshjet skaudra e Southampton që militon në Premier League.

Federata angleze ka menduar që këtë herë të mos luhet vetëm në impiantet më me emër, duke vënë në përdorim edhe ato që nuk kanë pasur shumë aktivitet. /albeu.com/
Shtuar më 01/05/2019, ora 15:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori