E FUNDIT/ Meta paralajmëron shpërndarjen e Kuvendit
Anglia publikon listën të "ngarkuar" me yje për ndeshjen me Kosovën (FOTO LAJM)

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka publikuar listën me 27 lojtar për dy ndeshjet e radhës.

Tre Luanët do të luajnë ndeshjen në shtëpi kundër Malit të zi dhe vijnë në Prishtinë për të luajtur me Kosovën.

Trajneri ka marrë përbërjen më të mirë që ka në dispozicion edhe pse kualifikimi është pothuajse i sigurt.

Në skuadër rikthehet edhe ylli i Liverpoolit, Alex Oxlade-Chamberlain dhe ai i Leicesterit, James Maddison.

Anglia luan me Malin e Zi me 14 nëntor deri sa me Kosovën tri ditë më vonë.
Shtuar më 07/11/2019, ora 16:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori