Basketbollistëve serbë iu ndalohet hyrja në territorin e Kosovës
Shteti i Kosovës ka treguar autoritet edhe një herë, duke ndaluar hyrjen pa leje në territorin e saj të klubit serb, Sloga nga Kraljeva.

Klubet serbe një kohë futeshin në Kosovë fare lehtw dhe pa pyetur por ata nuk do ta kenw mw kwtw privilegj.

Një “fat” të tillë e pati fundjavën ë shkoi edhe klubi i basketbollit Sloga nga Kraljeva.

Sipas agjencisë “Tanjug”, basketbollistët e rinj të klubit serb janë ndaluar në kufi dhe nuk janë lënë të futen në Kosovë./albeu.com/
Shtuar më 11/03/2019, ora 14:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori