Magjike, Kosova kalon në avantazh ndaj Çekisë (VIDEO)
Kosova ka kaluar në avantazh me rezultatin 2-1 përmes Mërgim Vojvodës.

Pjesa e parë përfundoi në rezultatin 1-1, ku fillimisht shënuan miqtë dhe më pas barazoi Muriqi.

Kjo ndeshje ka rëndësi të madhe për Kosovën pasi që Republika Çeke konsiderohet rivali i drejtpërdrejtë për kualifikim në EURO, përkundër që “Dardanëve” u mbetet edhe mundësia e kualifikimit në këtë Kampionat përmes play-offs të Ligës së Kombeve.
Shtuar më 07/09/2019, ora 16:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori