Fenerbahçe e Muriqit me dy futbollistë me shumë nuk fiton ndaj Konyaspor
Skuadra në të cilën luan futbollisti kosovar, Vedat Muriqi është mposhtur me rezultat minimal 1-0 nga skuadra e Konyaspor.

Konyaspor në minutën e 67’ dhe 76’ mbeti me dy futbollistë më pak pas përjashtimit me karton të kuq.

Mirëpo edhe pse skuadra e Fenerit kishte përparësin e futbollistëve më shumë në fushë nuk arritën që të dalin nga kjo ndeshje me pikë.

Ndërsa Vedat Muriqi me paraqitjen e tij në këtë ndeshje u notua me notën 6.8.

Kurse posedimin e topit në këtë ndeshje e kishte bindshëm skuadra e Fenerbahces me 72%.
Shtuar më 14/03/2020, ora 20:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori