Formacionet zyrtare: Atalanta-Lazio, Gjimshiti përballë Muriqit
Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës mes Atalantës dhe Lazio-s, e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Italisë.

Dy skuadrat më të mira për momentin në Itali do të masin forcat mes tyre në një duel mjaft interesat.

Për sa i përket formacioneve, Berat Gjimshiti i Atalantës dhe Vedat Muriqi i Lazio-s do ta nisin si titullar këtë takim.

Ndërsa portieri shqiptar, Thomas Strakosha nuk është pjesë e formacionit të bardhekaltërve.

ATALANTA (3-4-2-1): Gollini; Djimsiti, Romero, Palomino; Maehle, Freuler, Pessina, Gosens; Malinovskyi, Miranchuk; Muriel.

Trajner: Gasperini.

LAZIO (3-5-2): Reina; Patric, Hoedt, Acerbi; Marusic, Milinkovic, Escalante, Akpa Akpro, Fares; Pereira, Muriqi.

Traineri: Inzaghi.
Shtuar më 27/01/2021, ora 17:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori