Fotografi i njohur humb jetën nga COVID-19
Fotografi i njohur, Agush Qorri nuk e ka fitur dot betejën me koronavirusin

Agush Qorri, që ishte baba i dy dëshmorëve, humbi jetën sot në moshën 80-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë të afërm të të ndjerit.

Njoftimi i plotë për vdekjen

Të dashur miq, është ndarë nga jeta fotografi i mirënjohur Agush Qorri.

Ju njoftojmë së pas një betejë të shkurtër më COVID-19, Sot në ora 2:15 e mëngjesit në moshën 80 vjeçare është ndarë nga jeta Agush Qorri.

Agush Qorri njihet si fotograf që nga viti 1967 dhe prindi i dy dëshmorëve.

Famijaret kanë njoftuar se për shkak të pamundësisë ceremonia mortore do të bëjnë vetëm me rrethin e ngushtë famljar.

Shtuar më 07/08/2020, ora 10:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori