Gjilani siguron Evropën, Flamurtari bie nga Superliga
Gjilani e ka siguruar kualifikimin për në Ligën e Evropës fal fitores 1:0 të shënuar sot në Prishtinë ndaj Flamurtarit.

Keita Razak në minutën e 73-të e ka realizuar golin e fitores për Gjilanin.

Gjilani e ka përfunduar stinorin në vendin e dytë me 68 pikë, sa i ka pasur edhe Drita që është shpallur kampione. Drita e siguroi titullin e kampionit pak ditë më parë, ndërsa sot e ka ngritur trofeun.

Drita sot luajti në Suharekë ndaj Ballkanit, ndeshje që e humbi me rezultatin 2:1.

Flamurtari ndërkohë me humbjen e pësuar nga Gjilani është përshëndetur nga Superliga. Flamurtari ka përfunduar në vendin e nëntë me 43 pikë, një pikë larg Drenicës dhe Trepçës ’89 që i kanë shpëtuar rënies nga elita.
Shtuar më 26/07/2020, ora 20:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori