Kosovare Asllani shkruan hsitorinë, golashënuesja e parë e "madrilenëve"
Emri i Kosovare Asllanit është gdhendur në historinë e klubitfemraveReal Madrid.

Asllani është bërë golashënuesja e parë në historinë e klubit madrilen.

Real Madrid (F) barazoi 1:1 në udhëtim te Valencia (F), dhe goli i vetëm për Los Blancos u shënua nga sulmuesja shqiptare.

Real Madrid sezonin e kaluar bleu ekipin e Tacon të femrave, dhe sivjet debutoi në Premierligën spanjolle të femrave me emrin e vet. /
Shtuar më 11/10/2020, ora 15:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori