Kritikoi Xhakën dhe Shaqirin, dorëheqje tek Zvicra
Alex Miescher, Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Zviceriane të Futbollit, ka dhënë sot dorëheqjen nga posti i tij për shkak të keqkuptimeve që nxiti debati për lojtarët me dyshtetësi në kombëtaren helvete.

E gjitha ndodhi pas festës me shqiponjë të Xhakës dhe Shaqirit në ndeshjen e Botërorit kundër Zvicrës, teksa Miescher nuk u kursye duke kritikuar përjashtimin e lojtarëve.

“Për nëntë vite kam pasur privilegjin të ndihmoj futbollin zviceran, që nga fëmijët e deri tek elita. Javët e fundit ka pasur shumë keqkuptime dhe kam vendosur të largohem”, – shkruan Miescherdorëheqjen e tij. Presidenti Gileron e ka pranuar këtë dorëheqje dhe vendin e Miescher do ta zërë Robert Breiter.

Shtuar më 10/08/2018, ora 17:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori