Muriqi kërkohet nga Monaco


Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, po vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Fenerbahce, duke kirjuar një raport të pandarë me golin dhe po gjen rrjetën në mënyrë konstante.

Duke treguar dhe njëherë tjetër se është në formë të shkëlqyer, Muriqi shënoi një dopietë në takimin e fundit të Fenerbahce.

Mesa duket, paraqitjet e bomberit dardan, nuk kanë kaluar pa u vënë re nga skuadrat më të njohura në Europë.

Monaco duket se është skuadra më e fundit e interesuar për shërbimet e Muriqit, e cila po kërkon një sulmues shtatlartë, që të komplimentojë lojën e Ben Yedder.

Vedat Muriqin është piketuar nga trajneri Leonardo Jardim , si objektivi kryesor për merkaton e janarit.
Shtuar më 08/12/2019, ora 19:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori