Rashica: Sukseset më bëjnë të shoh prapa më një sy të qeshur dhe një që qan
Milot Rashica ka përmbyllur në mënyrë mjaft pozitive sezonin e tij të parë në Bundesligën gjermane.

Kosovari ka shënuar në fitoren 2-1 të Werderit ndaj Leipzig. Skuadra e tij ka përfunduar në vendin e 8-të në tabelë, vetëm një pikë larg pozitës që dërgon në Europa Ligë.

Përmes një statusi në Facebook, Rashica ka falenderuar Werderin për mbështetjen gjatë këtij sezoni. Mirëpo ai ka thënë se arritja në gjysmëfinale të Kupës dhe mosarritja e një vendi që dërgon në Europa Ligë, e bën që me një sy të qeshë e me tjetrin të qaj, shkruan IndeksOnline.

Ky është statusi i tij i plotë:

Mbyllja e sezonit me një fitore është gjithmonë e kënaqshme. Ishte një periudhë intensive me disa ndeshje të shkëlqyera. Megjithëse arritja në gjysmëfinale në kupë dhe mungesa në Europë Liga për një pikë, më bën të shikoj prapa me një sy të qeshur dhe një që qan. Faleminderit familjes #ëerder për mbështetjen tuaj të pabesueshme! Ju keni qenë fantastik # grünëeiß #werder # bremen /albeu.com/
Shtuar më 18/05/2019, ora 21:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori